web analytics

MobilRoot

Roidhost.com Play Console Kapalı Test Satın Al
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Android
 4. »
 5. Google Play Console 14 Gün Test Süreci Nedir ?

Google Play Console 14 Gün Test Süreci Nedir ?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
99 0
Rate this post

Sevgili geliştiriciler, geliştirici adayları ve sadece gelir odaklı olanlar, hepinize merhaba! Google Play Console’da 14 gün test süreciyle ilgili yeni düzenlemeler birçok kişiyi etkiledi ne yazık ki.

13 Kasım 2023’ten itibaren açılan bireysel Play Console hesapları artık her uygulama için 14 günlük bir test sürecine tabi tutuluyor. Yayınlanacak uygulamaların en az 20 kullanıcı tarafından 14 gün boyunca test edilmesi gerekiyor.

Peki Google Play Console’da kapalı test süreci nasıl işliyor?

Yeni düzenlemelerle nasıl bir süreç izleniyor? Öncelikle, 13 Kasım 2023’ten sonra açılan bir geliştirici hesabına sahipseniz, uygulamanızı Play Console hesabınıza yükleyip Kapalı Test bölümüne ekliyorsunuz ve onay sürecini bekliyorsunuz. Kapalı Test uygulamasının onaylanması için 3 gün ile 3 ay arasında bir süre gerekebiliyor. Artık yeni hesaplar eskisi gibi hızlıca onaylanmıyor. Süre, şu an için kısaltılamıyor maalesef.

Kapalı test uygulamanız onaylandıktan sonra, Test Kullanıcıları bölümüne en az 20 test kullanıcısının e-posta adresini eklemelisiniz. Bu test kullanıcıları, yalnızca eklediğiniz e-posta adresleriyle uygulamayı indirebilirler. Test kullanıcılarına uygulamanın linkini veya adını veriyor, onlar da uygulamayı indirip 14 gün boyunca test ediyorlar.

Peki 14 günün sonunda ne oluyor?

14. gün sonunda uygulamanızı yayınlamak için üretim başvurusu yapıyorsunuz. Başvuru sırasında test süreci hakkında bir form doldurmanız isteniyor. Formu doldurduktan sonra başvurunuz 1 ile 5 iş günü içinde değerlendiriliyor. Başvuru onaylandıktan sonra uygulamanız Google Play Store’de yayınlanıyor ve tüm dünyaya erişilebilir hale geliyor. Başvuru formunda test süreci hakkında size bazı sorular yöneltiliyor; örneğin, test kullanıcılarını bulmak kolay mı oldu, test kullanıcılarını satın mı aldınız yoksa yakın çevrenizden mi buldunuz gibi.

  Test kullanıcılarını nereden bulabilirim?

  Google Play Console’da test kullanıcılarını RoidHost üzerinden satın alabilirsiniz. RoidHost.com ekibi, uygun bir ücret karşılığında tüm test sürecini sizin için yönetir ve uygulamanızın yayına alınmasına yardımcı olur. Üstelik, Google Play Console’da test kullanıcıları satın almak tamamen yasaldır. Test kullanıcılarıyla ilgili tüm işlemler RoidHost ekibi tarafından sorunsuz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir.

  İşte link: RoidHost Google Play Console Test Kullanıcısı Satın Al

  İlgili Yazılar

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Daha iyi bir mobilroot.com deneyimi için çerezleri kullanıyoruz.
  Kabul Et
  Reddet