web analytics

MobilRoot

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Samsung
  4. »
  5. Samsung marka cihazlarda yazılım sonrası alınan ”binary” hatası.

Samsung marka cihazlarda yazılım sonrası alınan ”binary” hatası.

Genellikle Samsung marka cihazlarda yazılım esnasında bazen hata alabiliriz, ve bu cihazımızın çökmesine diğer bir tabirle softbrick olmasına sebep olmaktadır.

admin admin - - 2 dk okuma süresi
151 0
Rate this post

Genellikle Samsung marka cihazlarda yazılım esnasında bazen hata alabiliriz, ve bu cihazımızın çökmesine diğer bir tabirle softbrick olmasına sebep olmaktadır. Binary hatası, genellikle uyumsuz binary yükleme sonrası meydana gelmektedir. Cihazımızın SW versiyonlarına dikkatlice bakarak, uyumlu firmware dosyasını buradan temin etmeniz mümkün.

Yazılım nasıl atılır, SW özelliklerine nasıl bakılır?

Bir çok cihazda bu farklılık gösterebilir, Binary hatası genellikle Samsung marka cihazlarda başımıza gelmektedir. Cihazımızı Download moduna alıyoruz. RP-SWREV Kısmında B1-2-3-4 yada U1-2-3-4 Bınary file sürümünüzü gösterir, buna dikkat ederek, dosyamızı telefona tekrar flash yapıyoruz. Örnek U1 Bir cihaz B1 yazılım alırken B2-3-4 ve U2-3-4 Yazılımları kabul etmeyip KIES mod ( Softbrick ) Olacaktır siz taa ki Doğru binary sürümü olan bir yazılım bulana kadar .

Bazı cihazlarda yanlış yazılım, cihazın Hard brick olmasına sebep olabilir, ve Mmc Entegresine zarar verebilir, bu dakikadan sonra istediğiniz kadar yazılım atmaya çalışın Hard brick olmuş bir cihaz kesinlikle kendini açmaz, ve MMC çipinin sökülerek, JTAG vasıtası ile manuel olarak flash alması gerebilir. Bu oldukça maliyetli ve zor bir iştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha iyi bir mobilroot.com deneyimi için çerezleri kullanıyoruz.
Kabul Et
Reddet