web analytics

MobilRoot

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilgisayar
  4. »
  5. Microsoft’tan yapay zeka için dev adım!

Microsoft’tan yapay zeka için dev adım!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
159 0
Rate this post

The Verge’de şubat ayında yayınlanan bir sızıntı, Microsoft’un Outlook ve Word gibi Microsoft 365 uygulamalarının yapay zeka donanımlı sürümlerini sunabileceğini öne sürmüştü. Kesin işlevleri bilinmemekle birlikte The Information, Outlook’un yapay zekayı arama sonuçlarını iyileştirmek ve e-posta yanıtları önermek için kullanabileceğini iddia ediyor. Bu arada Word de yapay zeka aracılığıyla yazma önerilerinde bulunabilir.

Şirket, bugün bazı kurumsal odaklı yapay zeka özelliklerini kullanıma sunuyor. Dynamics 365 ve Viva Sales artık müşteri sohbetlerine ve e-postalarına yanıt vermeye, Teams toplantılarını özetlemeye ve pazarlama verilerini keşfetmeye yardımcı olan bir AI “Yardımcı Pilota” sahip. Bunlar, söylentilere göre Microsoft 365 özelliklerinin Bing’de kullanılan Prometheus AI modelinden yararlanabileceği mevcut bir Azure OpenAI hizmetine dayanıyor.

Microsoft’tan yapay zeka için dev adım!

Genişleme sürpriz olmayacak. Microsoft, bir süredir yapay zekayı Teams gibi hizmetlere entegre ediyor ve yıllardır da OpenAI’ye yatırım yapıyor. Kısa bir süre önce, bildirildiğine göre 10 milyar dolar değerinde olduğu ve Microsoft’un OpenAI bulut hizmetlerine ev sahipliği yapacağını görecek, yıllarca sürecek bir finansman anlaşması taahhüt etti. Şirket, kendisini bir yapay zeka lideri olarak kabul ettirme yarışında ve etkinlik muhtemelen bu stratejiyi destekleyecek.

Şirketin üzerinde çok fazla rekabet baskısı bulunuyor. Diğer şirketler, OpenAI’nin ChatGPT’sini doğrudan ürünlerine yerleştiriyor. Bu arada Google, AI’nın temel arama işi için bir tehdit oluşturabileceğine dair endişeler arasında Bard’ı ChatGPT eşdeğeri olarak tanıttı. AI’nın genişletilmiş bir kullanımı teorik olarak Microsoft’un rakiplerini savuşturmasına ve yeni gelişen teknolojinin kullanımında erken bir liderlik almasına yardımcı olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha iyi bir mobilroot.com deneyimi için çerezleri kullanıyoruz.
Kabul Et
Reddet