web analytics

MobilRoot

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilgisayar
  4. »
  5. Facebook’tan Messenger sürprizi! Geri dönüyor!

Facebook’tan Messenger sürprizi! Geri dönüyor!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
162 0
Rate this post

Facebook başkanı Tom Alison, “İnsanların Facebook uygulamasında Messenger gelen kutularına erişmesini test ediyoruz ve yakında bu testi genişlettiğimizi göreceksiniz. Nihayetinde, ister Messenger uygulamasında ister doğrudan Facebook içinde olsun, insanların bağlantı kurmasının ve paylaşmasının kolay ve kullanışlı olmasını istiyoruz.” dedi.

Meta, 2014 yılında Messenger’ı Facebook uygulamasından kaldırdığında, “amacımız, geliştirme çabalarını Messenger’ı mümkün olan en iyi mobil mesajlaşma deneyimi haline getirmeye odaklamak ve ayrı Facebook mobil mesajlaşma deneyimlerine sahip olmanın kafa karışıklığını önlemek” demişti. Meta’nın mesajlaşmayı Facebook’un mobil tarayıcı sürümüne de geri getirme planları olup olmadığı henüz belli değil. Şirket mobil web kullanıcılarını 2016’da Messenger uygulamasını kullanmaya zorlamıştı. Her halükarda, telefonunuzda hokkabazlık yapacak bir uygulamanın daha az olması kötü bir şey değil. Facebook uygulamasından da Instagram kullanıcılarına mesaj gönderebilirsiniz.

Facebook’tan Messenger sürprizi! Geri dönüyor!

Meta duyuruyu, Facebook’un 2023 için odak alanlarıyla ilgili tuhaf çerçeveli bir blog gönderisinde yaptı. Gönderi, şu anda 2 milyardan fazla kullanıcısı olduğu için insanlara “Facebook ne öldü ne de ölüyor” güvencesini vermeyi amaçlıyor.

TikTok ile daha rekabetçi hale gelme çabası içinde Meta, Facebook’u arkadaşlarınız ve ailenizle takip ettiğiniz bir uygulamadan daha çok bir eğlence ve keşif platformuna kaydırmaya çalışıyor. Alison’ın blog gönderisinde belirttiği gibi, “Facebook’u sosyal keşif ve paylaşım için en iyi yer yapmaya” çalışıyor.

Meta’nın mesajlaşmayı Facebook uygulamasına geri getirmesinin temel nedenlerinden biri, “insanların Facebook’ta keşfettiklerini mesajlaşma yoluyla, ihtiyaçlarına ne zaman, nerede ve nasıl uygun olduğunu, başka bir uygulamaya geçmeye gerek kalmadan paylaşmalarını kolaylaştırmak”. TikTok, kullanıcıların rastladıkları videoları yerleşik doğrudan mesajlaşma yoluyla arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyor. Yani, bir yandan Meta rotasını tersine çeviriyor ve işleri daha eski usulde yapmaya geri dönüyor, ancak diğer yandan da bir kez daha bir rakibi taklit ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha iyi bir mobilroot.com deneyimi için çerezleri kullanıyoruz.
Kabul Et
Reddet